Ból kręgosłupa i stawów kolanowych

dzień dobry. Od kilku dni mam piekący, tępy ból w okolicach odcinka krzyżowego kręgosłupa , bardziej z prawej strony. Ból jest dokuczliwy, ciągły ale nie zbyt duży, bolą mnie tez stawy nadgarstków i kolan siedzę lekko bokiem to poprawia komfort pracy. Co to może być ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże zwyrodnieniowe, przeciążeniowe, infekcyjne, zapalne, autoimmunologiczne jak i wiele innych. Ponadto dolegliwości bólowe w obrębie odcinka krzyżowego może mieć dodatkowo inne przyczyny, tj. może być wynikiem patologii w obrębie układu moczowo-płciowego czy też pokarmowego. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem lekarza POZ.