Ból kręgosłupa i wynik tomografii komputerowej

Witam. Mam 18 lat od wakacji zeszłego roku czuję ból w kręgosłupie. Miałam wykonany tomograf : Badanie wykonano w odcinku L1-S2. Lewowypukłe skrzywienie z rotacją osi. Na poziomie L5-S1 paramedialna o od str. lewej wypuklina krążka uciskająca worek oponowy, zwężająca zachyłek boczny , z modelowaniem korzenia nerwowego po tej str. Na poziomie L3-L4 niewielkie koncentryczne wypuklenie pierścienia włóknistego modelujące przednią ścianę worka oponowego- "bulging".Jak leczyć i jaka jest profilaktyka?

Witam! Opis badania wskazuje na dość zaawansowane zmiany w stawach kręgosłupa. W tego typu przypadkach podstawowe znaczenia ma odpowiednio dobrana rehabilitacja. Ucisk na worek oponowy każe jednak rozważyć wskazania do zabiegu operacyjnego. Myślę że tej sytuacji wskazana jest konsultacja neurochirurga.