Ból kręgosłupa - jakie badanie powinnam wykonać?

Dzień dobry. Mam 32 lata i jestem kobietą. Od 3 lat cierpię na ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Nie mogę się schylać, ani nic dźwigać. Poza tym od paru miesięcy czuję, że ból staje się coraz mocniejszy. Dodatkowo zaczęły mi "skrzypieć kolana". Boję się, że wada kręgosłupa wpływa niekorzystnie na inne stawy. Poniżej podaję opis rtg. Niewielkie wyboczenie osi kręgosłupa lędźwiowego w lewo. Zwężenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1. Poziome ułożenie kości krzyżowej z przesunięciem linii statycznego obciążenia kręgosłupa ku przodowi, co może powodować zaburzenia stabilności odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Poza tym kręgosłup lędźwiowy w badaniu rtg bez istotnych zmian. Bardzo się martwię, co ze mną będzie za parę lat i czy będę mogła chodzić i normalnie funkcjonować. Do jakiego lekarza się zwrócić i co zrobić, żeby zmniejszyć ból kręgosłupa? Co zrobić, żeby zmiany nie postępowały? Jakie dodatkowe badania powinnam wykonać?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisano lewostronne skrzywienie kregosłupa lędźwiowego, poziome ustawienie kości krzyżowej oraz niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w odcinku lędźwiowym, powodujace jego niestabilnośc. Wskazana konsultacja neurochirurgiczna, ortopedyczna oraz specjalisty rehabilitacji medycznej.
Pozdrawiam