Ból kręgosłupa nad pośladkami

Jestem 5 miesięcy po porodzie. od tego momentu zaczął boleć mnie kręgosłup zaraz nad posladkami. podczas porodu miałam silne bole krzyżowe. obecnie boli mnie sporadycznie ale od 3 tygodni bolą mnie kolana a raczej jakby miesien nad kolanem. smaruje to miejsce od kilku dni maścia i trochę pomaga. najbardziej boli mnie po nocy,jak wstaje czy siadam. Co to może oznaczać?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Ból w obrębie kręgosłupa może być związany ze zmianami w jego obrębie - wskazane jest wykonanie RTG odcinka lędźwiowego kręgosłupa i ocena przez ortopedę. Jeśli chodzi o mięsień to mogło dojść do jego przeciążenia, urazu, zapalenia. W przypadku braku poprawy po stosowaniu miejscowych leków p/zapalnych - wskazana konsultacja u ortopedy.