Ból kręgosłupa oraz mrowienie i drętwienie stóp

witam , dwa miesiące temu zgłosiłam się do lekarza z chorym kręgosłupem - podnosiłam ciężkie przedmioty po czym cięzko bylo mi się ruszyć.. do teraz nie dam rady podnieść nawet rzeczy o małej wadze bo czuje duzy usisk w dolnej częsci kręgosłupa.. lekarz przepisał mi maść i ketonal .. od 3 dni zacząły mi częściej drętwieć stopy czuje mrowienie i ból.. lepiej jest gdy dam nogi wyżej.. czy to na pewno tylko przesilenie kręgosłupa ? co nasunąć lekarzowi, żeby mii w jakis sposób pomógł?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.

Pozdrawiam
Paweł Baljon