Ból kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego a kręgozmyk

Od 9 miesięcy odczuwam ból kręgosłupa, dokładnie w przejściu kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego. Jest to piekący ból. Powodem tej dolegliwości był ruch skrętny wykonywany podczas pracy z łopatą. Badanie RTG odcinka piersiowego nic nie wykazało. Jednak po przejechaniu palcem po tej części kręgosłupa (Th-L) można wyczuć, że jest on nierówny. W odcinku lędźwiowym jest wyżej niż w piersiowym. Na wysokości Th12 L1 po lewej stronie naderwany mięsień zgrubienie o średnicy 1 cmX1 cm po badaniu USG przez ortopedę. Jakim badaniem można dokładnie sprawdzić czy wszystko w tym miejscu jest w porządku? Bóle nasilają się po przeproście. Jestem po zabiegach fizjoterapeutycznych, masażach, tenisie, krioterapii, po lekach D***, M***, S***, M***, po zastrzykach z C***, N***, a ból cały czas powraca. Czy badanie RTG celowane właśnie w te bolące przejście (Th-L) mogłoby coś pokazać, może potrzebny jest rentgen w projekcji bocznej lub w zgięciu? Może jakieś inne badanie? Czy może to być kręgozmyk? Proszę o odpowiedź. Dziękuję!

Witam!

Najbardziej dokładnym i czułym badaniem będzie w Pańskiej sytuacji rezonans magnetyczny (MR) kręgosłupa. Kręgozmyk powinien być widoczny na zdjęciach rtg odcinka piersiowego i lędźwiowego w projekcji bocznej i takie zdjęcia można też wykonać przed badaniem MR. W Pańskiej sytuacji można myśleć o dyskopatii, ale ostateczne rozpoznanie można postawić po wykonaniu MR. Proponuję wykonać najpierw wymienione zdjęcia i skonsultować je z ortopedą, a w przypadku konieczności wykonać w miarę możliwości MR. Pozdrawiam serdecznie!