Ból kręgosłupa pod łopatką i w części lędźwiowej

od jakiegoś czasu bolał mnie kręgosłup raz pod łopatką potem niżej część lędżwiowa,od paru dni boli w okolicy miednicy przy kręgosłupie przed pośladkiem ,dziś wyczułam znaczące zgrubienie zaraz przy kręgosłupie przed kością ogonową co to może być i czy trzeba z tym iść o lekarza?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane dolegliwości zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. W pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.