Ból kręgosłupa, problemy z oddychaniem, drętwienie ręki i omdlenia przy skoliozie lędźwiowej

Witam, Od jakiegoś czasu przy bólu kręgosłupa w odcinku piersiowym (jak się wyprostuję cały czas mi coś tam przeskakuje, wtedy pojawia się tępy ból) mam trudności z oddychaniem. Objawia się to bezdechem, silnym bólem w klatce piersiowej, drętwieniem lewej ręki i omdleniami. Szybko się męcze Dodam, że o 4 roku życia mam skoliozę lędźwiową, która jest bardzo widoczna (mam 19 lat). Bóle są niezależnie od tego czy leże czy stoję. Co to może być? Proszę o pilną odpowiedź i z góry dziękuję!
19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.
Podane objawy mogą być związane zarówno z progresją samej skoliozy jak i rozwojem na jej podłożu zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Z całą pewnością należy wykonać dokładne badanie obrazowe (najlepiej rezonans magnetyczny), które jednoznacznie określi zaawansowanie zmian. Wynik należy skonsultować z neurologiem (bądź neurochirurgiem), który zaproponuje odpowiednie postępowanie.