Ból kręgosłupa przy bocznym skrzywieniu odcinka C/Th kręgosłupa w stronę prawą

Właśnie odebrałam wynik RTG kręgosłupa. Kobieta lat 40 o sylwetce szczupłej oraz wysoka, praca siedząca. Od dwóch tyg. cierpiąca. Uprzejmie proszę o interpretację opisu: Boczne skrzywienie odcinka C/Th kręgosłupa w stronę prawą i zniesienie fizjologiczne lordozy w środkowo-dolnym odcinku kręgosłupa szyjnego.Umiarkowane zwężenie przestrzeni między kręgowych C5-C6 i C6-C7 z zaostrzeniami krawędzi przyległych trzonów.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Z opisu RTG wynika, że ma Pani skoliozę prawostronną w odcinku szyjnym i piersiowym oraz początek choroby zwyrodnieniowej w odcinku szyjnym kręgosłupa (nie wykluczone że w przyszłości na tym odcinku może dojść do dyskopatii). Z tym wynikiem może się Pani udać do lekarza Ortopedy lub Reumatologa celem ustalenia dalszego postępowania. Pozdrawiam