Ból kręgosłupa przy BPH. Na co ja właściwie jestem chory?

Witam! Moje pytanie dotyczy dolegliwości, jakie towarzyszą mi od kilku miesięcy. Miesiąc temu stwierdzono u mnie przerost szyi pęcherza. Po TUIP wszystko zaczynało wyglądać obiecująco. Strumień podczas mikcji nigdy nie był tak mocny, nie musiałem wstawać w nocy, mogłem bez oddawania moczu wytrzymać 3-4 godziny, co wcześniej było niemożliwością. Jednak od kilku dni wszystko się zmieniło. Dolegliwości powróciły - słaby i przerywany strumień moczu, częstomocz dzienny, pieczenie i ból przy oddawaniu moczu, a także, ku mojemu przerażeniu, ból kręgosłupa w okolicy lędźwiowej, a także problemy z defekacją. Dodam, że mam 20 lat, chociaż dolegliwości jakich doświadczam, sprawiają, że czuję się jak mój dziadek. Powoli zaczyna mi już siadać psychika. Nie wychodzę właściwie z domu, skoro co pół godziny czuję wypełniony pęcherz. Zamknąłem się w sobie i unikam jak ognia spotkań towarzyskich. Urolog, u którego się leczę, mówi, żebym się nie przejmował, bo to „się zdarza” u młodych ludzi. Kiedy kilka miesięcy temu mówiłem mu o bólu w kręgosłupie, towarzyszącemu nasileniu się problemów z oddawaniem moczu, to powiedział, żebym poszedł do...ortopedy! Gdybym nie naciskał to dalej chorowałbym w nieświadomości. Kiedy mówiłem mu o swoich dolegliwościach, powiedział, że przesadzam i będę się musiał „przyzwyczaić” do nich! Po badaniu urodynamicznym, które niemal na nim wymusiłem, wreszcie wykazał jakiekolwiek zainteresowanie moim przypadkiem. Jako, że jestem biednym studentem, jestem skazany na leczenie państwowe. Leki, które mi przepisuje, niestety nie pomagają. Nie kwapi się do tego, żeby zrobić jakiekolwiek badania poza ogólnym badaniem moczu i krwi, z których oczywiście nic nie wynika. Czy powinienem zmienić lekarza? Zapisać się do innej przychodni? Dlaczego antybiotyki nie pomagają i już kilka tygodni po TUIP dolegliwości powróciły, nasilając się? Co może mnie jeszcze czekać w związku z moją chorobą i na co ja właściwie jestem chory, bo tego nikt mi jeszcze do końca nie wytłumaczył. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przedstawione objawy rzeczywiście są niepokojące, chociaż nie wiadomo, jak wyglądał zabieg i jakie było rozpoznanie, a takie informacje miałyby znaczenie w ocenie sytuacji. Sam zabieg TURP w zależności jak jest rozległy, może powodować wiele działań niepożądanych, z tym zawsze należy się liczyć.

Na pewno warto wykonać kilka badań obrazowych m.in. USG przezodbytnicze dla oceny prostaty, a także zdjęcie RTG odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

W celu uzyskania skierowania na badanie dotyczące kręgosłupa, należy rozważyć konsultację ortopedyczną.

Proponuję skonsultować problem z innym urologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl