Ból kręgosłupa w lędźwiach u 33-latki

witam serdecznie, mam 32lata Ostatnio strasznie bolał mnie kręgosłup w lędźwiach podejrzewałam rwę kulszową bo promieniowało do prawej kończyny dolnej (drętwienie łydki i stopy) a poza tym tak bolało że nie byłam wstanie się poruszać. Aktualnie jestem na środkach przeciwbólowo - przeciwzapalnych. Dziś odebrałam wynik badania RTG i z mojej oceny nie wygląda to dobrze. Opis: Poziome ustawienie k. krzyżowej z przesunięciem linii ciążenia ku przodowi. Szczelina w obrębie prawego wyrostka bocznego kręgu L3 - odmiana budowy? przebyta szczelina złamania? Niejasny obraz wyrostka poprzecznego prawego L4, przesłonięty cieniami jelitowymi- odłamany fragment w przeszłości? anomalia budowy? Poza tym objęte badaniem struktury kostne radiologicznie bez zmian. Proszę mi powiedzieć jak mogę sobie pomóc, nie chcę faszerować się lekami. Pozdrawiam Ola

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Zalecałbym konsultację z lekarzem ortopedą oraz fizjoterapeutą. Celem dobrania leczenia oraz odpowiednich ćwiczeń. Pozdrawiam.