Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym a częste podnoszenie rocznej córki

witam jestem mama rocznej córeczki i stale odczuwam bol kregoslupa w odcinku ledzwiowym waze 50 kg.czesto podnosze mala.czy ten bol moze byc od tego?ten ból długo juz dokucza i pojawił sie własnie od kad mam corke.dodam ze jestem drobna kobieta.jak zapobiec bólowi i od czego to moze tyle trwac.w rodzinie nie bylo przypadku raka a boje sie tego.boli mnie jak sie zginam i jak dotykam

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej przeciążyła Pani lędźwiowy odcinek kręgosłupa na wskutek podnoszenia dziecka. Przede wszystkim proszę zaprzestać dźwigania czegokolwiek ciężkiego (w tym dziecka). Pomóc może masaż klasyczny oraz zabiegi fizykalne z użyciem prądów zmiennych. Proszę również zadbać o odpowiednią aktywność fizyczną (np basen) oraz wykonywać ćwiczenia rozciągające mięśnie odcinka lędźwiowego.

Pozdrawiam serdecznie.