Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym a opis zdjęcia

Witam, od zeszłego tygodnia bardzo boli mnie kregoslup odcinka ledzwiowego. Udałem się do fizjoterapeuty, który stwierdził podejrzenie "kregozmyku" zrobiłem zdjęcie i opis jest nastepującyv: "Zniesiona lordoza, nieduze prawostronne skrzywienie, niespojenie łuku s1, nieznaczne zwężenie krążka miedzy kregowego l4-l5". Co oznacza to w kontekscie pracy gdzie musze dzwigac oraz uprawiania sportu mianowicie koszykówki. Bół naprawdę mocny!

Oznacza to tyle, że musi Pan nawiązać współpracę z fizjoterapeutą i zaprzyjaźnić się z systematycznymi ćwiczeniami. Fizjoterapeuta dobierze najlepsze dla Pana ćwiczenia, które będzie trzeba regularnie wykonywać. Proszę pokazać mu zdjęcie. Prawdopodobnie dopóki nie zbuduje Pan prawidłowej stabilizacji trzeba będzie ograniczyć lub wyeliminować koszykówkę. O wszystkim zadecyduje fizjoterapeuta. Jeśli ból minie to raz na jakiś czas dobrze będzie wybrać się na kontrolę, to jest problem z którym można żyć, ale trzeba o siebie dbać. Pozdrawiam