Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, drętwięnie kończyn

Ból w odcinku lędźwiowym,kości ogonowej oraz drętwięnie kończyn Odczuwam mocne bóle w odcinku lędźwiowym,kości ogonowej oraz codziennie szczególnie po nocy drętwieją mi na zmianę nogi,ręce,głowa. Wynik badania;RTG KR. L-S Z UJĘCIEM K.OGONOWEJ.Prawostronne rotacyjne wygięcie kr.lędźwiowego ze zniesiem fizjologicznej lordozy lędźwiowej. Zmiany przeciążeniowe w st krzyżowo-biodrowych. Kość ogonowa bez zmian patologicznych. Poza tym obraz kr.lędźwiowo-krzyżowego bez zmian patologicznych.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Badanie wykazało cechy skoliozy z rotacja kręgów odcinka lędzwiowego. Dodatkowo zniesienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej oznacza wypłaszczenie kręgosłupa w tym odcinku. ( lordoza to prawidłowe wygięcie ku przodowi). Powyższe nieprawidłowości oraz przeciążeniowe zmiany w obrębie stawów krzyzowo-biodrowych wskazują na chorobę zwyrodnieniową i z pewnością mogą powodować zgłaszane objawy. Warto udać się na rehabilitację.