Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym od pięciu tygodni a wynik badania RTG

Witam. Od prawie 5 tyg zmagam się z bólem kręgosłupa w odcinku lędź.Początkowo ból w części centralnej, potem prawa górna strona a teraz lewa dolna (okolice pośladka). Poza tym ból lędźwi tow. mi przy każdym gwałtownym ruchu z użyciem kręgosłupa. Dostałam dziś wynik rtg ale wizytę u lek. mam dopiero w przyszłym tyg. Opis: Miernego stopnia, częściowa skoliotyczna rotacja lewostronna kręgów lędźw. oraz nadmierna lordoza odcina "L". Poza tym kręgosł L-S radiologicznie prawidłowy. Dlaczego tak boli?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może zrotowane kręgi lub nadmierna lordoza powoduje ucisk na nerwy, co w rtg nie można stwierdzić, ale można przypuszczać. Proponuję udać się do lekarza ortopedy,po bezpośrednim badaniu oraz łącznej interpretacji powyższego badania będzie można określić odpowiednie postępowanie.