Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym po upadku na plecy

Wczoraj poślizgnęłam się na schodach i upadłam na plecy. Przeszył mnie ostry ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Dzisiaj ból nadal się utrzymuje przy ruchu. Jak usiądę w "odpowiedniej" pozycji to mnie nie boli. Nic mi nie cierpnie, tylko ból przy ruchu. Jak długo się będzie utrzymywał i czy powinnam zgłosić się do lekarza? Jak się takie stłuczenie leczy?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście najprawdopodobniej dolegliwości są wynikiem stłuczenia, jednak nie można wykluczyć innych patologii. Rozumiem przez to, że warto zgłosić się do lekarza by wykonać badanie obrazowe. Stłuczenia leczy się wyłącznie objawowo - lekami przeciwbólowymi oraz przeciwobrzękowymi. Trudno określić ile takie leczenie może trwać. Z pewnością nie krócej niż 7 dni.