Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym pojawiający się podczas odchylania się do tyłu

Witam Po intensywnym odchylenia tułowia do tyłu poczułem ból w odcinku lędzwiowym- ból kości kręgosłupa (nie mięśniowy). Ból odczuwam, gdy próbuję odchylić się do tyłu (zrobić skłon podobny w jaki sposób powstała "kontuzja") oraz pochylić się do przodu. Wiem, że powinienem iść do lekarza ale proszę o diagnozę wirtualną. Ból odczuwam również gdy dotykam kręgosłup. Jest to centralnie odcinek ledzwiowy. Od kontyzji minely 24h i nic sie nie zmienilo w kwestii bólu. proszę o odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Mogło dojść zarówno do uszkodzenia struktur kostnych jak i więzadeł, czy też mięśni. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu lekarz określi konieczność dalszej diagnostyki lub zastosuje odpowiednie postępowanie terapeutyczne.