Ból krzyża i brzucha po porodzie

Dwa miesiące temu urodziłam dziecko. Od tego czasu boli mnie krzyż, bardzo dziwnie krwawiłam – obficie, po czym krwawienie ustąpiło i znów miałam pobolewania brzucha takie jak przy zapaleniu pęcherza. Dwa dni temu zgłosiłam się do szpitala z silnym bólem krzyża i brzucha, tak po lewej stronie. Badania moczu, krwi i prześwietlenie nic nie wykazały i kazano mi się skontaktować z lekarzem rodzinnym, który wykonał badanie moczu i stwierdził infekcję. Dodam, że dzieje się to wszystko na terenie Anglii, więc moje pytanie brzmi - czy mam się niepokoić tym silnym bólem? Dodam, że w szpitalu podano mi morfinę i nie zadziałała, dopiero podwójna dawka pomogła. Teraz w domu przyjmuję leki typu Tramadol 50 mg, Diclofenac 75 mg, Buscopan 10 mg. Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Witam serdecznie! Zarówno bóle brzucha, jak i bóle krzyża mogą być objawem wielu chorób i zaburzeń. Do ustalenia właściwej przyczyny dolegliwości wskazane jest osobiste zbadanie pacjenta oraz wykonaniu badań diagnostycznych. Konsultacja internetowa nie jest wystarczająca. Z wywiadu najbardziej prawdopodobną przyczyną opisywanych objawów są choroby pęcherza. Nieprawidłowy wynik badania ogólnego moczu potwierdza nasze przypuszczenia. Leczenie zapalenia pęcherza moczowego polega na przyjmowaniu chemioterapeutyków (najczęściej wystarcza furagina), dużej ilości płynów i suplementów diety z dodatkiem żurawiny dla zakwaszenia moczu. Niestety nie pisze Pani jakie leczenie zostało Pani zaordynowane i jakie są dokładnie wyniki badań, co uniemożliwia odniesienie się do sytuacji. Pozdrawiam