Ból lędźwi w ciąży. Czy jest się czego bać?

Witam. Jestem w 14 tc, od 2 dni okropnie bolą mnie plecy (na wysokości lędzwi), do tego czuję ból lewego jajnika. Czy powinnam się bać? Czy wszystko jest ok? Wizytę u lekarza mam na 07. 07. Czy iść wcześniej?

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Ciąża jest okresem życia kobiety, który wiąże się z bólem. Opisywane bóle lędźwi i okolicy jajnika zazwyczaj są normalnym zjawiskiem, jednak za każdym razem powinny być skonsultowane z lekarzem prowadzącym ciążę.
Proponuję zgłosić się do niego wcześniej, ewentualnie opowiedzieć mu o swoim problemie telefonicznie.
Nie ma powodu do niepokoju, jednak należy dmuchać na zimne i wykluczyć pewne inne przyczyny dolegliwości. Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.