Ból lewego jądra podczas wysiłku

Witam! Mam 18 lat i od pół roku od wakacji odczuwam ból jądra lewego. Ale jest to ból napadowy podczas chodzenia lub wysiłku. Ból pojawił się po grze w kosza. Myślałem, że to pourazowe, ale po miesiącu i po kolejnej grze wysiłkowej ból pojawił się ponownie. Potem znowu była przerwa, po kolejnym bólu zaniepokoiłem się i pogadałem z rodzicami. Po znajomości rodziców miałem robione badanie USG i zostałem skierowany do urologa, u którego też miałem badanie USG i przepisano mi maść i tabletki. U chirurga byłem i stwierdził guzek jądra lewego i podejrzenie żylaków, ale ordynator urologii, u którego byłem nic nie stwierdził. Tak więc nie wiem, co to może być, ale ból występuje podczas chodzenia lub biegania, taki duszący ból jakby ktoś mi ściskał jądro, ale z kolei to nie boli jadro, tylko coś nad jądrem. Na moje odczucie to wygląda jakby jądro miało jakąś osłonkę i ona była uszkodzona, ale ja się niestety nie znam.

Chciałbym wiedzieć, czy jest to zaraźliwe, czy jest to jakaś choroba, która się leczy? Czy tylko przypadek który jakoś da się zwalczyć farmakologicznie czy operacyjnie? I co to może być, na co to Wam, ekspertom wygląda?

Witam!
Ból w obrębie jądra może mieć wiele przyczyn. Niestety nie napisał Pan jakie leki zostały zlecone, przez co trudno się ustosunkować w całości do problemu. Z opisu wynika, że w Pańskiej sytuacji może to być przyczyna organiczna (torbiel, guz, żylaki). Wydaje się, że przyczyna zapalna została wykluczona, a więc raczej raczej problem zakaźności nie dotyczy tej sytuacji. W tej chwili bez dokładnego badania USG wykonanego przez doświadczonego urologa nie można powiedzieć niczego więcej. Ogólnie z uwagi na to, że zmiany w poprzednim badaniu nie był dość charakterystyczne warto powtórzyć badanie po kilku miesiącach. Pozdrawiam serdecznie!