Ból lewej kostki w trakcie biegania

Mam problem z kostkami podczas biegu. Mimo rozgrzewki przed rozpoczęciem biegu, dość często doznaje bólu w lewej kostce, co uniemożliwia bieg. Raz na 5 treningów mam coś takiego i to już po ok. 1 km biegu. Czy oznacza to defekt czegoś w tej kostce, bo z prawą nogą nie mam najmniejszych problemów. Ból można dość szybko rozchodzić, a a podczas codziennego życia - nie ma problemów. Tylko jak zaczynam biegać.
ponad rok temu

Dzień dobry
niestety opisane przez Pana/Panią objawy są niecharakterystyczne tzn nie można na ich podstawie ocenić co jest przyczyną - może to być niestabilność stawu skokowego, fałd błony maziowej, uszkodzenie chrząstki stawowej i inne. Aby nakierować dalszą diagnostykę konieczne będzie konsultacja ortopedy specjalizującego się w chorobach stawu skokowego.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego

Szanowny Panie,
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie - z pewnością należałoby Pana zbadać i ocenić lokalizację bólu a przez to jego potencjalną przyczynę. Sugerowałbym wykonanie RTG stawu skokowego. Również badanie komputerowe stopy (ocena obciążania danych części stopy w trakcie chodu i ew. biegu) i dobór indywidualnych wkładek może pomóc.