Ból lewej piersi

Witam, niedawno byłam na badaniu usg (doły pachowe wolne, sutki o budowie gruczołowej, zmian ogniskowych i poszerzenia przewodów mlekowych nie ma, skóra właściwa prawidłowej grubości). Nadal jednak odczuwam ból przy ucisku z lewej strony lewej piersi (zewnętrzna strona). Wyczuwam też jakieś zgrubienie albo guzek. Ale jeśli usg nic nie wykazało, to co robić dalej? Byłabym wdzięczna za poradę. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Ból piersi nie jest równoznaczny z tym, że w tkance piersi dzieje się coś niedobrego. Jednostronny ból, nasilający się przy ucisku wskazuje raczej na nerwoból, czyli ból wynikający z podrażnienia nerwów klatki piersiowej. W takiej sytuacji zaleca się leczenie przeciwzapalne. USG piersi jest w porządku, a zgrubienia które Pani czuje, jeżeli jest Pani osobą młodą i raczej szczupłej budowy, to najprawdopodobniej po prostu tkanka gruczołowa. Proszę także pamiętać o prawidłowo dobranym staniku, gdyż ucisk spowodowany noszeniem niewłaściwego może także powodować dolegliwości bólowe.

Pozdrawiam serdecznie