Ból lewej piersi przy oddychaniu.

Witam. Mam 23 lata.   Od dłuższego czasu mam ból w lewej piersi przy oddychaniu. Do lekarza zgłosiłam się początkowo z bólem w klatce piersiowej i powiększonymi węzłami chłonnymi,bólem góowy i złym samopoczuciem i zmęczeniem. Lekarz skierował mnie na pobranie krwi i RTG głowy oraz klatki piersiowej. W morfologii krwi nie wykryto nic ,oprócz tego że były podwyższone próby wątrobowe. Na klatce piersiowej wyczułam zgrubienie na kości nad piersią, ale to okazało się być zmianą wrodzoną. A ogólnie na klatce piersiowej nic nie znaleźli. Ja nadal źle się czuję i do tego doszły kołatania serca,a nadmienię że nie ma żadnych wad serca,bo miałam już robione echo serca. A z kolei jeśli chodzi o tą pierś wraz z brodawką to ona jest większa od tej drugiej (w sumie zawsze była) i mam wrażenie , że brodawka ulega wciąganiu. Jakieś 4,5 roku temu miałam robione usg piersi i tam nic nie wykazało. Ból piersi jest bezpośrednio przy dotykaniu (ból jest u dołu piersi) z boku od strony węzłów chłonnych i z boku od mostka,czasem mam też uczucie pieczenia tej piersi. Nadmieniam także, że odczuwam często ból kości żeber przy dotykaniu (tam gdzie ta pierś się znajduje i tuż pod nia).Do tego odczuwam także ból z tyłu pleców. Dodam także, że boli mnie  kość policzkowa z lewej strony. Nigdy nie karmiłam piersią i nie byłam w ciąży. Stosowałam przez 2 lata srodki antykoncepcyjne i teraz narazie z nich zrezygnowałam.Do tego doszły dziwne bóle głowy z lewej strony, tzn. wrażenie jak by mi miała wybuchnąć krew. Najgorsze jest z tego,że nie chcę już chodzić do swojego lekarza domowego,bo on twierdzi,że ja sobie wyszukuję choroby. Nie wiem co mam zrobić. Proszę o poradę i ewentualnie wstępną diagnozę bądź podejrzenia co to może być? Pozdrawiam.

Szanowna Pani, diagnozy przez internet postawić się niestety nie da. Jeżeli Pani caly czas czuje się źle, może warto byłoby powtórzyć morfologię z rozmazem (ręcznym), a także oznaczyć wskaźniki stanu zapalnego - np. OB lub CRP, a także TSH (w kierunku chorób tarczycy). Często zmęczenie i osłabienie mogą być wynikiem infekcji lub chorób reumatycznych, oraz problemów z tarczycą. Proponuję także konsultację u lekarza ginekologa i powtórne wykonanie USG piersi, skoro ostatnie było 4,5 roku temu.
Jeżeli wyniki wszystkich badań będą w normie, może warto też zastanowić się nad swoją sytuacją zyciową - czasami stres, problemy rodzinne powodują, że pojawiają się dolegliwości ze strony organizmu bez uchwytnej przyczyny chorobowej. Nie mówię, że tak jest w Pani przypadku, ale warto sobie uświadomić, że taka sytuacja też może mieć miejsce.