Ból lewej sutka i spodu piersi

witam.. mam 30 lat i od jakiegoś czasu boli mnie lewa piers tzn sutek i cały spód piersi nie wyczułam żadnego guzka.. czy to może być coś poważnego?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Opisywane przez Panią dolegliwości mogą sugerować występowanie tzw. mastalgii. Mastalgia, czyli ból piersi, związana jest najczęściej ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w czasie cyklu miesiączkowego. Jednak na podstawie samego opisu, bez przeprowadzenia badania, nie można postawić diagnozy. Zalecam konsultację u lekarza ginekologa. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/mastalgia-bol-piersi Pozdrawiam.