Kobieta , 31 lat

Mam 31 lat, od dwóch lat mam silne bóle prawego łokcia. Rok temu zaczęłam leczenie u ortopedy, dostałam już kilka blokad, ostatnią blokada jaką dostałam to D********** . Nie miałam robionych żadnych badań szczegółowych ani prześwietlenia. Ortopeda powiedział mi tak, że to taka choroba tak ma być i tak ma boleć. Po tych blokadach schudła mi ręka, nie mogę nic nosić, a zwłaszcza ciężkich rzeczy. Nie pracuje przy komputerze, moje samopoczucie - jestem załamana, ponieważ gdy zbliża się ból ręka staje się lodowata, drętwieje i strasznie mnie wtedy pali w łokciu. Pracowałam jako sprzątaczka, straciłam prace, bo poszłam po blokadzie na zwolnienie, bo spuchła mi cała prawa dłoń. Blokady dostaje co dwa miesiące wiem, że niszczą mi kości więc czasami jak mogę biorę tabletki przeciwbólowe o*****, ale już mam kłopoty z żołądkiem. Co mam dalej robić? Przecież na to nie dają renty. Proszę o pomoc

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Mam 31 lat, od dwóch lat mam silne bóle prawego łokcia. Rok temu zaczęłam leczenie u ortopedy, dostałam już kilka blokad, ostatnią blokada jaką dostałam to D********** . Nie miałam robionych żadnych badań szczegółowych ani prześwietlenia. Ortopeda powiedział mi tak, że to taka choroba tak ma być i tak ma boleć. Po tych blokadach schudła mi ręka, nie mogę nic nosić, a zwłaszcza ciężkich rzeczy. Nie pracuje przy komputerze, moje samopoczucie - jestem załamana, ponieważ gdy zbliża się ból ręka staje się lodowata, drętwieje i strasznie mnie wtedy pali w łokciu.
Pracowałam jako sprzątaczka, straciłam prace, bo poszłam po blokadzie na zwolnienie, bo spuchła mi cała prawa dłoń. Blokady dostaje co dwa miesiące wiem, że niszczą mi kości więc czasami jak mogę biorę tabletki przeciwbólowe o*****, ale już mam kłopoty z żołądkiem.
Co mam dalej robić? Przecież na to nie dają renty.
Proszę o pomoc

Droga Pani!
Osobiście dziwi mnie, że lekarz prowadzący nie wykonał żadnych badań dodatkowych. W związku z nasilonymi dolegliwościami bólowymi koniecznie należy wykonać badania rentgenowskie stawu łokciowego (w tym zdjęcie celowane na kanał nerwu łokciowego). Przyczyny mogą być różne, jednak w związku z wykonywanym charakterem pracy najbardziej prawdopodobny jest tzw. "łokieć tenisisty", ewentualnie "łokieć golfisty". Są to choroby polegające na zapaleniu przyczepów mięśni do nadkłykci kości ramiennej - odpowiednio łokieć tenisisty po stronie bocznej i łokieć golfisty po stronie przyśrodkowej.
Leczenie oprócz na stosowaniu leków przeciwbólowych i miejscowo steroidów polega na odpowiedniej fizykoterapii (ultradźwięki, laser i inne) oraz w niektórych przypadkach na leczeniu operacyjnym (w przypadku zespól kanału nerwu łokciowego po stronie przyśrodkowej). Jeśli ból dotyczy całego łokcia przyczyna zapewne jest inna - może być różna. Tak czy inaczej w związku z małą skutecznością dotychczasowego leczenia warto zastanowić się nad pogłębieniem diagnostyki, nawet o rezonans magnetyczny stawu łokciowego. Proponuję powtórnie zgłosić się do ortopedy i omówienie z nim leczenia i dalszych planów na leczenie.
Odnośnie renty, to w związku z tym, że w wyniku tej choroby nie może Pani wykonywać swojej pracy i nie jest Pani w stanie się przekwalifikować, jeśli czas składkowy jest odpowiedni to może Pani się o nią starać.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Łokieć tenisisty – Łokiec tenisisty to choroba, której pierwszym objawem jest ból łokcia. Dokładna nazwa tej choroby to zapalenie bocznego nadkłykcia kości ramiennej. Wbrew pozorom, nie jest to jedynie przypadłość zawodowych sportowców. Ten ból i unieruchomienie stawu mogą dotknąć każdego, kto nadwyręży łokieć podczas intensywnej pracy, treningu i noszenia ciężkich przedmiotów.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach