Ból łydek, gorzki smak w ustach i przybranie na wadze a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Od 2 lat biorę tabletki Cyprest, nie miałam problemów z trądzikiem czy nadmiernym owłosieniem, tabletki biorę tylko ze względów antykoncepcyjnych. Od kilku miesięcy bolą mnie łydki, co jakiś czas czuje gorzki smak w ustach, nie mogę wtedy jeść, ponieważ smak jaki odczuwam doprowadza mnie do wymiotów. Dodatkowo przez ostatnie 2 miesiące przytyłam 10 kg, nie zmieniając zupełnie swojej diety czy stopnia aktywności fizycznej. Chciałabym się kompleksowo zbadać. Jakie wyniki powinnam zrobić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby wykonać badania hormonalne i układu krzepnięcia.