Ból łydki i zdiagnozowanie torbieli Bakera

Witam. Mam 18lat i dużą nadwagę bo ważę 135kg. 3tyg. temu bolało mnie kolano, było napuchnięte i z dnia na dzień opuchlizna zeszła do łydki. Nie mogłem jej dotykać ani nic. Najmniejszy ruch sprawiał gorszy ból tej łydki. Mama pojechała ze mną na Izbę przyjęć i lekarz stwierdził że to zakrzepica ale żeby diagnoza się sprawdziła skierował mnie na Usg. Doplerr który wykluczył zakrzepicę . Wykrył jednak Torbiel Bakera o wielkości (7x3x1,5cm) powiedziano mi że się samo wchłonie proszę o pilną odp.:(

Szanowna Pani, pęknięta torbiel Bekera rzeczywiście najczęściej sama ulega wchłonięciu - przy oszczędzającym trybie życie. Trwa to jednak co najmniej kilkanaście dni. W razie jakichkolwiek wątpliwości - powinna Pani poddać się badaniu kontrolnemu z usg włącznie. Pozdrawiam