Ból łydki u 15-letniej córki

Witam. Moja 15 letnia córka od 2 tygodni skarży sie na ból lewej łydki. Jest to tępy kurczowy ból podczas wstawania np kuca na dwie nogi i wstaje to ledwo co wstaje. Boli ja tez podczas chodzenia. Boli ja po lewej stronie z boku łydki. Proszę o pomoc. Co mam robić ? I czego to moze być przyczyna ?

Witam,
bóle łydki mogą być oznaką niedoboru minerałów jak również oznaką przetrenowania. Trudno wydać jest opinię bez badania lekarskiego. Proponuję konsultację u ortopedy.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek - ortopeda traumatolog