Ból menstruacyjny a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Czy możliwe jest ciągłe odczuwanie bólu menstruacyjnego przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych? Przed rozpoczęciem stosowania tabletek cierpiałam na bardzo silne bóle, jednym z powodów podjęcia decyzji o stosowaniu tej właśnie metody oprócz oczywiście zabezpieczenia przed ciążą było właśnie wyeliminowanie go. Ból, choć nie tak silny, towarzyszy mi nadal, a jest to przecież tylko krwawienie z odstawienia Czy nie muszę się martwić prawidłowym działaniem leku? Stosuję Naraya Plus(24+4)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością pomocna może okazać się wizyta u ginekologa podczas której można zbadać narząd rodny pod kontem patologii. Inną kwestią mogącą wpływać negatywnie na odczuwane dolegliwości jest nie odpowiednia dawka hormonów zawarta w tabletkach. Ich zmiana na inny preparat może okazać się pomocna.