Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból mięśni brzucha

Witam! Czy w czasie zabawy na zjeżdżali basenowej (rurze) można naderwać mięśnie brzucha? Wiadomo, że podczas zjazdu nogi zadzierasz do góry, aby nie blokować ślizgu. Po takiej 3 godzinnej zabawie na drugi dzień rozbolała mnie lekko dolna partia brzucha, coś na kształt tzw. zakwasów. Oczywiście myślałem, że to przejdzie. Po paru dniach grałem w piłkę i na drugi dzień rano, prawie nie mogłem chodzić. Byłem u doktora, bo myślałem, że to może jakieś schorzenie pęcherza lub jakaś prostata. Doktor wykonał badania moczu, krwi i wykluczył te przypadłości. A biegać nie mogę, bo jak się intensywniej ruszę to czuję, że coś tam jest nie tak. Natomiast nic nie przeszkadza mi w jeździe bardzo intensywnej rowerem. I tak już drugi miesiąc. Co z tym można zrobić? Czy to rzeczywiście ma związek z mięśniem? Nie wyobrażam sobie już braku możliwości ganiania za piłką, chociaż mam już trochę lat, ale zawsze miałem dobrą kondycję... Darek

MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Trudno mi określić czym mogą być spowodowane Pana dolegliwości bez bezpośredniego badania. Jeśli doszłoby do przeciążenia mięśni powłok brzusznych (zakwasy) w czasie zjazdu ze zjeżdżalni wodnej to takie dolegliwości powinny ustąpić bez większego problemu po 3-4 dniach maksymalnie. Wątpię więc, że obecne bóle podbrzusza są związane z przeciążeniem mięśni brzucha. Może dolegliwości wcale nie są związane z problemami w zakresie jamy brzusznej, lecz np. patologii w zakresie dolnego odcinka kręgosłupa. Do rozważenia RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Być może warto byłoby jeszcze wykonać USG jamy brzusznej. Czy oprócz bólów brzucha nie występują u Pana np. jakieś zaburzenia w zakresie przewodu pokarmowego np. oddawania stolca, układu moczowego np. oddawania moczu? Takie informacje są bardzo ważne celem podjęcia dalszych działań diagnostycznych. Bez badania i wywiadu bezpośredniego trudno mi określić dalsze postępowanie w Pana przypadku.

Specjalista chirurgii ogólnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety