Ból mięśni brzucha po ćwiczeniach na siłowni

Witam, w marcu br. na siłowni ćwiczyłem mięśnie skośne brzucha na maszynie w której część dolna ciała jest nieruchoma, a poruszamy jedynie tułowiem i tu niestety nałożyłem za duży ciężar. Od tamtej pory boli mnie brzuch przy uderzeniach oraz w przypadku gdy chcę napiąć mięśnie. Biegać i przyśpieszać mogę normalnie. Pierwszy lekarz przez usg zobaczył mała dziurkę i stwierdził, że jest to przepuklina pachwinowa, drugi zaś to wykluczył i mówił o narośli z włókien po naderwaniu. Co z tym zrobić?

Witam,
ciężko jest mi pomóc słysząc dwie różna diagnozy, skoro ból nie jest ciągły i pojawia się w konkretnych sytuacjach można podejrzewać uszkodzenie mięśnia.Skoro ból utrzymuje się tak długo warto udać się do fizjoterapeuty, który zbada dokładnie mięśnie i wykona testy funkcjonalne w celu dokładniej diagnozy.
Nie polecam nadwyrężać uszkodzonych mięśni, odradzam intensywne treningi jeśli ból się nasila.