Ból mięśni brzucha

Witam! Czy w czasie zabawy na zjeżdżali basenowej (rurze) można naderwać mięśnie brzucha? Wiadomo, że podczas zjazdu nogi zadzierasz do góry, aby nie blokować ślizgu. Po takiej 3 godzinnej zabawie na drugi dzień rozbolała mnie lekko dolna partia brzucha, coś na kształt tzw. zakwasów. Oczywiście myślałem, że to przejdzie. Po paru dniach grałem w piłkę i na drugi dzień rano, prawie nie mogłem chodzić. Byłem u doktora, bo myślałem, że to może jakieś schorzenie pęcherza lub jakaś prostata. Doktor wykonał badania moczu, krwi i wykluczył te przypadłości. A biegać nie mogę, bo jak się intensywniej ruszę to czuję, że coś tam jest nie tak. Natomiast nic nie przeszkadza mi w jeździe bardzo intensywnej rowerem. I tak już drugi miesiąc. Co z tym można zrobić? Czy to rzeczywiście ma związek z mięśniem? Nie wyobrażam sobie już braku możliwości ganiania za piłką, chociaż mam już trochę lat, ale zawsze miałem dobrą kondycję... Darek

Trudno mi określić czym mogą być spowodowane Pana dolegliwości bez bezpośredniego badania. Jeśli doszłoby do przeciążenia mięśni powłok brzusznych (zakwasy) w czasie zjazdu ze zjeżdżalni wodnej to takie dolegliwości powinny ustąpić bez większego problemu po 3-4 dniach maksymalnie. Wątpię więc, że obecne bóle podbrzusza są związane z przeciążeniem mięśni brzucha. Może dolegliwości wcale nie są związane z problemami w zakresie jamy brzusznej, lecz np. patologii w zakresie dolnego odcinka kręgosłupa. Do rozważenia RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Być może warto byłoby jeszcze wykonać USG jamy brzusznej. Czy oprócz bólów brzucha nie występują u Pana np. jakieś zaburzenia w zakresie przewodu pokarmowego np. oddawania stolca, układu moczowego np. oddawania moczu? Takie informacje są bardzo ważne celem podjęcia dalszych działań diagnostycznych. Bez badania i wywiadu bezpośredniego trudno mi określić dalsze postępowanie w Pana przypadku.