Ból mięśni i kręgosłupa po dłuższym staniu

Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc. Pewnego dnia po dłuższym staniu na nogach zaczął mi dokuczać ból mięśni w dolnym odcinku kręgosłupa, który promieniował na pośladki, uda, aż do łydki. Po dwóch dniach dokuczliwe objawy ustały, jednak zauważyłem, że przy dłuższym siedzenie (zazwyczaj w pracy czy w samochodzie - w wymuszonej pozycji) drętwieje i łydka i udo (stopa nie). Tzn. mogę nimi poruszać normalnie, ale tak jakbym mniej czuł na skórze, które przechodzą po chodzeniu. Chodziłem przez dwa lata na siłownię jednak po tym zdarzeniu przestałem. Rok temu w górach bardzo dokuczały mi biodra (ból przy zbyt mocnym stanięciu nogą), który po powrocie ustąpił i był bardzo sporadyczny. Próbowałem ćwiczeń rozciągających jednak po tym zacząłem mieć lekkie skurcze w łydce (bardzo lekkie tylko w samochodzie przy pracy nogą). Niestety muszę zaznaczyć, że jestem osobą znerwicowaną. Nie mam co prawda stwierdzonej nerwicy, ale jestem kłębkiem nerwów,ciągle czuję lęk, budzę się z uczuciem strachu, który przechodzi w ciągu dnia. Lubię mieć swoje "obsesje" i niestety szukając przyczyn moich problemów z kręgosłupem natknąłem się na artykuły o najgorszych chorobach typu SM czy SLA. Momentalnie wpadłem w panikę, zacząłem doszukiwać się u sbiebie wszystkich objawów i jak sobie zaczynam to tłumaczyć racjonalnie to się uspokajam ale za moment znowu coś "czuję" jakieś strzyknięcie czy skurcz i wpadam w panikę. Najgorzej jest rano, kiedy wstaję: panicznie sprawdzam czy czuje wszystkie mięśnie, czy mogę chodzić, czy nie mam parestezji. Kiedy wpadam w panikę nogi mam jak z waty, ręce też, trzęsą się - ustępuje to kiedy się uspokajam (spotykam z ludźmi itp.). Potem już tylko czuję ból całego ciała tzn. jestem obolały. Bardzo proszę o pomoc. Czy powinienem udać się do specjalisty? Psychiatra czy neurolog? Bardzo się boję nawet nie wiem co takiemu neurologowi powiedziedzieć bo w ataku paniki zdaje się że mam wszystkie objawy a kiedy się uspokoję sam się z tego śmieję... Niestety największe ukojenie przynosi alkohol.... Boję się, że mogę wpaść w nawyk. Przepraszam, że tak dramatycznie, ale tak właśnie czuję się od kilku tygodni. Bardzo proszę o poradę.

Proponuje jak najszybciej zgłosić się do lekarza ortopedy. Można do jednego czy do dwóch żeby diagnoza była wyważona i wtedy po podaniu diagnozy trzeba się trzymać zaleceń ortopedy. Proszę tych bóli nielekceważyć.