Ból mięśni kłębu kciuka i wynik RTG dłoni

Mam problem z wykonywaniem czynności z użyciem obu kciuków,bolą mnie mięśnie kłębu kciuka.Mój rtg dłoni: pojedyncze drobnegeody w obrębie głów i podstaw niektórych paliczków obu rąk, głowy IIIkości sródręczalewego iprawej kości łodeczkowatej. Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe obustronnie w stawach nadgarstkowo-sródręcznych I i II. Czy to jest rzs czy cieśń nadgarstków a może zwyrodnienia.Proszę o jakieś informacje bo kolejka do specjalisty długa.

W cieśni sa drętwienia palców często w nocy, rzs możliwy jeżeli bola tez inne stawy np łokcie czy barki. Raczej to zwyrodnienia