Ból mięśni pośladków i zwiększanie się współczynnika CK

Ostatnio wyniki badania krwi wykazują u mnie zwiększanie się "współczynnika" CK od 204 jakiś rok temu do 370 obecnie. Jedynymi "objawami" jest ból mięśni pośladków.Przeprowadzane badania kardiologiczne nie wykazały nic niepokojącego. Od kilku lat przyjmuję Valzek. Czy to może być przyczną? Nie sprawdzano mi poziomu potasu.Przed ostatnimi badaniami przyjmowałam aspirynę Bayera (przeziębienie) Pozdrawiam

Wzrost poziomu CK i uszkodzenie mięśni zdarza się przy leczeniu statynami, ale o tym Pani nie wspomina. Inna przyczyną może być zapalenie wielomięśniowe - aby to wykluczyć należy pójść do reumatologa.