Ból mięśni, stawów i kręgosłupa, nieustające zaparcia i bóle brzucha oraz depresja

Witam, mam 19 lat i od 4 lat cierpię na fibromialgię. Najbardziej dokucza mi ból mięśni, stawów i kręgosłupa (właściwie całego ciała), nieustające zaparcia i bóle brzucha oraz depresja. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować (uczyć się, pracować, często nawet wstać z łóżka). Nie działają na mnie żadne leki przeciwbólowe ani antydepresyjne. Od 4 lat jestem odsyłana od jednego do drugiego lekarza, bez skutków. Co mam zrobić, żeby w końcu zacząć żyć (bo jak na razie tylko oddycham)? Alicja

Dzień Dobry Pani,

Stan psychofizyczny, w którym Pani obecnie się znajduje, może wywoływać u Pani niepokój i bardzo dobrze, że szuka Pani dla siebie pomocy.

Myślę, że skuteczna byłaby dla Pani terapia, która byłaby pomocna w dotarciu do prawdziwych przyczyn Pani chorowania.

O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego proszę poprosić psychiatrę albo lekarza pierwszego kontaktu - w ramach NFZ-tu albo prywatnie.

Proszę nie zwlekać, czas tutaj nie leczy...

Życzę Pani tylko wspaniałego samopoczucia i zdrowia,
Irena Mielnik-Madej