Ból mięśni w okolicy mostka

Witam. 6 dni temu przy nagłym ruchu obu rąk poczułam skurcz, mocny ból mięśni w okolicy mostka. Ból stawał się słabszy, aż w końcu nie czułam go. Wczoraj obudziłam się z lekkim bólem nad lewą piersią, który czułan przy mocnym poruszeniu lewą ręką. Dziś rano ból się nasilił, odczuwam go nad lewą i prawą piersią i pomiędzy nimi. Ból przypomina pieczenie, szczypanie, kłucie. Czuję go przy ruchach rąk, promieniuje do pach i pod obojczyki. Mam 18 lat, cierpię na skoliozę. Proszę o poradę. Agnieszka.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisane objawy mogą mieć związek ze wspomnianą wadą postawy. Warto jednak wykluczyć inne możliwości w tym naderwanie lub nadwyrężenie mięśni obręczy barkowej. Sugerowałbym zgłosić się do ortopedy.