Ból mięśni, zmęczenie, duszność i ropne krosty a podwyższony wynik IgE

Witam. Mam takie pytanie. Moje IgE calkowite wynosi 160 gdzie norma jest do 70. Pomimo 2 miesiecznego stosowania lekow antyhistaminowych wynik nie wiele sie zmiejszyl czy to moze oznaczac bardziej zakazenie np pasozytem....dodam ze tabl nie zmienily samopoczucia. Objawy to bol miesni,zmeczenie,dusznosc spoczynkowa,wysilkowa,ropne krosty na szyi,plecach,ktore bardzo bolą.Badania wszystkie prawidlowe oprocz IgE

Witam!
Wbrew pozorom, Pański wynik oznaczenia IgE całkowitego nie jest bardzo wysoki. Badanie to nie pozwala na jednoznaczne rozróżnienie, czy przyczyną objawów są pasożyty czy alergia. Jego poziom nie koreluje też z nasileniem objawów. W przypadku ustalania przyczyny dolegliwości należy raczej kierować się objawami - a z tego, co Pan pisze objawy dokuczające Panu nie są typowe ani dla alergii ani zakażenia pasożytniczego. Zakażenia pasożytnicze u osób żyjących w dobrych warunkach higienicznych są raczej rzadkością, może Pan jednak wykonać badanie kału w kierunku pasożytów.
W celu ustaleniu przyczyn objawów proponuję wizytę u internisty.