Ból mostka i żebra po potrąceniu przez samochód

Tydzień temu,zostałam potroncona przez samochód na rowerze. Miałam robione USG klatki piersiowej.Zdjęcia nic nie wykazały a mnie nadal boli mostek i żebro z prawej strony .Nie mogę nawet kichnąc lub swobodnie oddychać, lub nabrac głębokiego oddechu, bo mnie boli . Co mi dolega ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie wiem czy dobrze Pani zapamiętała nazwę badania, ponieważ zwykle minimum, które powinno być wykonane w takiej sytuacji to badanie radiologiczne RTG klatki piersiowej. Pozwala ono ocenić ewentualne uszkodzenia kostne i tkankowe w obrębie klatki piersiowej. Jeżeli takowe nie było wykonane proponuję je wykonać. Ból może być spowodowany przez stłuczenie doznane po wypadku i upadku. Jeżeli nie ma złamań kostnych można zastosować leki p/bólowe.