Ból moszny a odkrycie wodniaka
Witam.2011 r we wrześniu bolała mnie moszna, stało się to po pobycie nad morzem. Udałem się do Urologa ponieważ wyczułem małe zgrubienie na górze lewego jądra. Urolog zbadał mnie, zrobił USG(jądra bez zmian, wodniak lewostronny). Jest optycznie niewidoczny. Zrobiłem markery, które wyszły Ok. Od tamtego czasu do dnia dzisiejszego zrobiłem jeszcze 3 kontrolne USG+wizyta u urologa, które nie wykazały zmian na jądrze, a wodniak jest- jednak nie powiększył się. Czy te badania wykluczają nowotwór?

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Daniel Lewczak Urolog
60 poziom zaufania
Jeżeli w badaniu palpacyjnym oraz USG nie widać zmian w jądrze a markery są w normie ryzyko raka jądra jest zbliżone do zera. Wodniak nie ma nic wspólnego z chorobą nowotworową