Ból na dole jamy brzusznej, w okolicy żołądka i serca

Witam od kilki miesiecy mam problemy z jama brzuszną tzn. czuje ból u dołu jamy brzusznej w okolicy zołądka a także serca, dziwne uczucie jakby serce mi sie przesunęło, wieczorami zazwyczaj przed spaniem mam uczucie jkaby cos mi stało w gardle. Zauwazylem też że tam gdzie est wieksza liczba udzi ( kościół, kolejka w sklepie ) mam uczucie jakbym mial zaraz zemlec. Prosze o jakakolwiek odp.
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opisane objawy mogą mieć podłoże psychologiczne-przewlekły stres? (konsultacja psychologiczna).
Jednak należy wykluczyć także somatyczne przyczyny występujących objawów. Powinien Pan zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, który zbierze wywiad i przeprowadzi badanie kliniczne. Warto wykonać także podstawowe badania laboratoryjne - badanie ogólne moczu i morfologię krwi.
Jeśli opisanym objawom towarzyszy niestrawność, problemy z połykaniem, uczucie wzdęcia brzucha, zgaga, pieczenie za mostkiem, uczucie pełności po posiłkach należałoby wykonać także gastroskopię.