Ból na wysokości pępka po operacji wyrostka robaczkowego

Witam, jestem dwa miesiące po operacji na wyrostek robaczkowy a od kilku dni odczuwam bol na wysokosci pepka po prawej stronie. Bol sie stanowczo nasila kiedy napinam miesnie brsucha, podczas chodzenia I wykonywania ruchów z uzyciem mesni brzucha. Byłabym wdzieczna za jakakolwiek pomoc gdyz pod koniec tygodnia wybieram się na dwutygodniowe wakacje I nie chciałabym ich spedzic w towarzystwie tego uporczywego bolu.

Trudno mi określić czym jest spowodowany ten ból bez bezpośredniego badania. W przypadków tak odległych bólów po tego typu operacji jeśli lokalizacja bólu jest związana z blizną to trzeba wykluczyć przepuklinę, jeśli zaś ból występuje poza blizną z jakimś procesem zapalnym w zakresie jamy brzusznej. Radzę więc z tym problemem skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem, który po badaniu i być może wykonaniu USG jamy brzusznej określi czym są spowodowane te dolegliwości.