Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból nadgarstka po wysiłku

dzieńdobry dwa tygodnie temu trochę się nanosiłam wiaderek z wodą i zaczeła boleć mnie prawa ręka w nadgarstku ale z górnej strony ból promieniuje do palca wskazującego i łokcia czasami aż do barku. kiedy zginam dłoń boli najbardziej i wtedy wyskakuje jakaś gulka
KOBIETA ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Przyczyną dolegliwości najczęściej jest stan zapalny nerwów przebiegających przez nadgarstek lub obrzęk. Długotrwały ucisk na leżący tam nerw pośrodkowy utrudnia jego odżywianie. Poza tym na skutek przeciążenia może dochodzić do wspomnianego obrzęku kanału nadgarstka, który staje się węższy i także pojawia się ból. Możliwe iż w wyniku nadwyrężenia stawu podczas wysiłku doszło właśnie do jednego z w/w stanów. Polecam doraźnie okłady z lodu lub altacetu. Ból powinien niedługo minąć. Nie warto teraz nadwyrężać nadgarstka.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy