Ból nadgarstków i palców

Witam. Od tygodnia odczuwam ból nadgarstków i palców. Ból promieniuje do łokcia czasem i do ramienia. Do tego dość często drętwieją mi ręce. Najdziwniejsze jest to, że tylko mały palec mnie nie boli. Moja praca polega na wkładaniu taki średnio ciężkich tac do wózków. Nie wiem czy to zwykłe zakwasy jak to mówi moja mama, czy po prostu jest to zespół cieśni nadgarstka. Od 5 dni nie pracuję, nie nadwyrężam rąk, a mimo to ból nie mija.

Dzień dobry,

Opisywane przez Panią objawy mogą wskazywać na ucisk nerwu pośrodkowego, który przechodzi przez kanał nadgarstka, ewentualnie na choroby szyjnego odcinka kręgosłupa. Proszę nie zwlekać i zgłosić się do lekarza, by ustalić rozpoznanie i rozpocząć jak najszybciej właściwe leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Szanowna Pani,

Podane objawy mogą sugerować rozpoczynający się zespół cieśni nadgarstka. Aby uzyskać doraźną pomoc wskazana jest konsultacja z chirurgiem reki i ustalenie badań diagnostycznych. Nie sądzę, aby te zmiany mogły mieć źródło w patologii kręgosłupa szyjnego. Ulgę mogą przynieść zabiegi przeciwobrzękowe natomiast niektóre zabiegi z zakresu rehabilitacji a szczególnie ćwiczenia mogą spowodować nasilenie objawów.

Z poważaniem
dr Tomasz Matuszewski