Ból nerki, morfologia - proszę o interpretację.

Witam! Mam 25 lat i zwracam się z prośbą o analizę wyników badania krwi. Badanie zrobiłam na polecenie lekarza, gdyż odczuwałam ból lewej nerki. Wynik badania moczu wyszedł prawidłowo. Oto parametry morfologii: Leukocyty 7,2 tys/ul; Erytrocyty 4,92 mln/ul; Hemoglobina 15,2 g/dl; Hematokryt 46,3 %; MCV 94,1 fl; MCH 31,0 pg; MCHC 32,9 g/dl; RDW-CV 12,6 %; Płytki krwi 245 tys/ul; PDW 18,0 fl; MPV 10,9 fl; PCT 0,27%; Limfocyty 41,2 %; Mono 7,8%; Neutrofile 45,9%; EOS 0,0%; Baso 5,1%. Niepokoją mnie dwa ostanie parametry niedobór eonyzocytów i nadmiar bazocytów. Co mogą one oznaczać? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Wynik morfologi podany przez Panią należy uznać za prawidłowy. Podwyższenie liczby bazocytów o 0,1% w stosunku do normy i obniżony wynik eozynocytów w niedokładnym badaniu automatycznym nie daje podstaw do niepokoju.
Jeśli jednak uważa Pani nadal, że należy to zweryfikować, należałoby wykonać rozmaz ręczny krwi, dający najdokładniejsze rozeznanie na temat składu morfotycznego.

Odnośnie bólu nerki, w pierwszej kolejności oprócz badań  laboratoryjnych (dodatkowo koniecznie trzeba oznaczyć kreatyninę i mocznik!) należy wykonać badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej z przestrzenią zaotrzewnową z dokładną oceną nerek i reszty układu moczowego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.