Ból nóg a nerwica lękowa

Witam mam taki problem od tygodnia bolą mnie nogi a najbardziej prawa noga uczucie jak bym coś miała w lydce ciągnie delikatne i pobolewanie nie mocne jak chodzę to praktycznie tego nie odczuwam tylko jak siedzę lub leżę miałam badanie doppler obu kończyn dwa dni temu wyszło wszystko ok nie mam zakrzepicy wszytko jest drozne i przepływy również ok dodam że miesiąc temu urodziłam dziecko i choruje na nerwice lekowa i tak się zastanawiam czy to ma jakiś związek bo ostatnio bardzo wszystkim przeżywam i się boję mam lęki proszę o pomoc. Mimo że badanie wyszło ok to ja nadal mam tysiąc myśli w głowie że to może jednak zakrzepica a mam dowód na to że nie.

WItam serdecznie, to niestety zbyt mało informacji aby udzielić Pani
wiążących informacji. Przyczyn tych objawów może być kilka, jednak najbardziej prawdopodobna jest nerwica lękowa skoro została zdiagnozowana - przez kogo?
Radzę więc udać się do psychoterapeuty na konsultację.
Jeżeli nerwic się potwierdzi to proszę pamiętać, że

nerwica lękowa to psychiczne zaburzenie lękowe wywołane w różny sposób przez stres. Naukowcy wiedzą od dawna, że wspólnym mechanizmem patogenetycznym lęku, depresji czy uzależnień jest zjawisko chronicznego stresu, któremu towarzyszy podwyższony poziom kortyzolu. Oś stresu podwzgórze-przysadka-nadnercza, odpowiedzialna za nadprodukcję kortyzolu, w normalnych warunkach działa pobudzająco i mobilizująco na organizm, ułatwiając w sytuacji zagrożenia walkę albo ucieczkę. Długotrwała podwyższona aktywność tej osi, a więc i wysoki poziom kortyzolu, wpływa destrukcyjnie na pewne struktury mózgu, komórki nerwowe, powodując e ich uszkodzenie i zaburzenia psychiczne.
W Pani wypadku najlespzym rozwiązanie aby pozbyć się dolegliwości byłby specjalistyczny trening antystresowy - co wpłynie także korzystnie na rozwój pani dziecka. Pozdrawiam