Ból nóg i krzyża, zawroty głowy oraz drętwienie rąk

witam.prosze pomoc mi w stwierdzeniu z czego bola mnie nogi?jest mozliwe ze z kregoslupa?okolice krzyza od lat bardzo bola wydaje sie ze biodra tez ale moze to to tez od kregoslupa promieniuje?na zdjeciu rtg.kregoslupa nic nie widac ale czasami trace kontrole nad nogami na pare sekund.Trudnosc sprawia mi stanie czasem chodzenie.Przy siedzeniu czesto kreci mi sie w glowie.Czesto dretwieja mi zarowno nogi jak i rece.Kiedys mialam anginy i wysokie aso ponad 1000 ostatnio spadlo do 500 anginyUstaly

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, tego typu dolegliwości mogą być związane z patologią w obrębie odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Wskazana konsultacja ortopedyczna i neurologiczna. Należy rozważyć wykonanie badania rezonansu magnetycznego tego odcinka kręgosłupa. Decyzję o jego wykonaniu może podjąć lekarz po przeprowadzeniu badania klinicznego oraz po zapoznaniu się z dotychczasową dokumentacją medyczną.