Ból nóg po bieganiu i dłuższym chodzeniu zlokalizowany od piszczeli do kostki

Witam Od kilku miesięcy zmagam się z bólem nóg po bieganiu i po dłuższym chodzeniu. Ból ten zlokalizowany jest od połowy piszczela do kostki po wewnętrznej stronie nogi(zagłębienie pomiedzy piszczelem a łydką) Ból jest ćmiący i utrudnia swobodne chodzenie i uniemożliwia kucanie. Ustaje dopiero po ponad tygodniu bez wysiłku. Nie jest to ból kostny ani mięśniowy. Maści, gimnastyka itp nic nie pomagają. Obecnie musiałem zrezygnowac ze sportu całkowicie choć uprawiałem go często. Proszę o pomoc :(

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do ortopedy oraz wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi oraz rtg kończyny.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w tej sytuacji wskazany jest kontakt z ortopedą. Dolegliwości mogą mieć wiele przyczyn i bez wykonania szczegółowego badania ortopedycznego nie można postawić jednoznacznego rozpoznania. Ból może wynikać z przetrenowania, niewielkich wad budowy kości, może mieć związek z chorobą infekcyjną, może też być objawem zespołu cieśni międzypowięziowej.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości mogą mieć pochodzenie naczyniowe, neurologiczne lub kostno-mięśniowe. Sugeruję dokładniejszą diagnostykę. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który wdroży dalsze postępowanie diagnostyczno-lecznicze.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisany problem może mieć podłoże zarówno naczyniowe jak i kostno-mięśniowo-stawowe. Wskazane jest wdrożenie kompleksowej diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który pokieruje procesem diagnostycznym.