Ból nóg po usunięciu dysku - w jaki sposób go zmniejszyć?

Witam. Moja ciocia ma ok. 47 lat, spadła na plecy tak niefortunnie, że musiała mieć usunięty dysk. Było to ok. 5 lat temu. Teraz czuje, że noga prawa jest słaba, ma ból w pachwinie. Co ma zrobić, ćwiczenia może masaże? Miała sportowy, niski samochód, ale musiała go sprzedać bo ją bolała noga przy wsiadaniu i wysiadaniu. Proszę o poradę. Dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niezwykle istotne jest indywidualne traktowanie pacjenta i odpowiedni dobór terapii. Z tego powodu wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem, ortopedą lub specjalistą rehabilitacji medycznej wraz z dokumentacją medyczną - w tym obrazową. Informacje w niej zawarte, oprócz wywiadu i osobistego badania fizykalnego, są niezbędne dla właściwej oceny stanu chorego i wydania odpowiednich zaleceń.
Pozdrawiam