Ból nóg w okolicach piszczeli i kostki u 5-letniego syna

Mój 5 letni syn skarży się na ból nóg - okolice piszczeli. Uznałam, że pewnie są to bóle wzrostowe. Ostatnio jednak mówi, że nóżki bolą go także wokół kostki - ból jest silniejszy, bo wybudza go także w nocy. Czy możliwe, że to także jest związane z bólami wzrostowymi?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą mieć charakter tzw. "bóli wzrostowych". W celu wykluczenia innych patologii, dziecko powinny być jednak zbadane przez specjalistę ortopedii dziecięcej.